Produkty zo sopky Etna

Pistácia Evergreen

Rodinná sicílska spoločnosť Evergreen di Pietro Bonaccorso vznikla v roku 1960 v meste Bronte nachádzajúcom sa pod sopkou Etna. Evergreen vlastní a obhospodaruje pistáciové sady na vulkanických svahoch sopky Etna a vyrába z týchto pistácií jedinečné produkty. Slovenská značka Pistácia Evergreen zastupuje spoločnosť Evergreen di Pietro Bonaccorso na slovenskom a českom trhu. Našim cieľom je poskytnúť vám to najlepšie portfólio produktov, ktoré sa vyznačujú unikátnosťou a rozpoznateľnou kvalitou.

 

“Spoločne budujeme pistáciovú kultúru.”

Prehrať video

Tradícia a inovácie

Politika sicílskej spoločnosti Evergreen di Pietro Bonaccorso je založená na troch základných pilieroch: kvalita, pôvod, hygiena. Spoločnosť používa tradičné metódy pestovania, ručného zberu a spracovania pistácií. Osobitná kombinácia pôdnych a klimatických faktorov prispieva k špecifickým vlastnostiam, ktoré z týchto pistácií robia jedinečný plod svojho druhu. Vysoká kvalita je zaručená vďaka prísnym, pravidelným kontrolám vulkanickej pôdy a laboratórnym testovaním samotných produktov. Používanie chemikálií pri uchovávaní pistácií „Pistacchio Verde di Bronte“ je prísne zakázané.

Garancia pôvodu

Pietro Bonaccorso miloval zelené pistácie z Bronte a bol presvedčený o ich unikátnych vlastnostiach. Aktívne prispel k získaniu Chráneného označenia pôvodu CHOP –  po taliansky Denominazione di origine protetta DOP.        DOP je ochranná známka pred zneužívaním a napodobňovaním výrobku inými výrobcami. Garancia pôvodu je zárukou transparentnosti pôvodu, pestovania, zberu, spracovania a výrazného rozdielu kvality pistácií v porovnaní s inými pestovateľmi. Zelené pistácie z Bronte patria medzi najlepšie na svete.  DOP nájdete aj na panenských olejoch zo sopky Etna.  DOP chráni názvy produktov, ktoré pochádzajú z určitých regiónov a majú osobitné vlastnosti alebo majú dobré meno spojené s územím výroby. Produkty, ktorým bolo udelené DOP nájdete v registri kvalitných výrobkov.

Sem vložte text nadpisu

Ekologická udržateľnosť

Sem vložte text nadpisu

ako filozofia spoločnosti

Moderné prevádzky spoločnosti Evergreen di Pietro Bonaccorso umožňujú vyrábať obnoviteľnú energiu prostredníctvom 100 kW / h solárnych panelov, ktoré sú nainštalované na 4 budovách. Tento systém ekologického hospodárstva pokrýva väčšinu prevádzkových potrieb a vyrába energiu pre pece a kotle. Počas zimných mesiacov je výroba tepla nahradená výkonnými kotlami, ktoré pracujú na pohone pistáciových šupiek šetriac tak životné prostredie.

Označenia pistáciových produktov

Bronte P.D.O.

Sicília

Mediterano

Zelené pistácie z Bronte, tzv. „Pistacchio Verde Di Bronte DOP“, ktoré rastú na vulkanických
svahoch sopky Etna v nadmorskej výške 400 až 900 m. Tvoria menej ako 1% svetovej produkcie pistácií a majú chránené označenie pôvodu CHOP. Táto oblasť sa vyznačuje subtropickým, stredozemským podnebím. Pôdne a klimatické faktory dodávajú plodu osobitné znaky kvality – intenzívnu zelenú farbu, aromatickú chuť a vysoký obsah mono-nenasýtených mastných kyselín, ktoré je zložité dosiahnuť. Táto osobitná kombinácia pôdnych a klimatických faktorov prispieva k špecifickým vlastnostiam „Pistacchio Verde di Bronte“, ktoré z nej robia jedinečný výrobok svojho druhu.

Sicílske pistácie, ktoré pochádzajú z celého ostrova Sicília. Firma Evergreen di Pietro
Bonaccorso spolupracuje aj s ostatnými pestovateľmi pistácií, z ktorých následne vyrába
delikátne produkty typické pre tento región. Sicílske pistácie majú podobný podlhovastý tvar,
ako zelené pistácie z Bronte.

Pistácie, ktorých krajina pôvodu je Irán. Irán a USA patria k najväčším pestovateľom pistácií,
čo má vplyv na nižšiu cenu pistácií a produktov. Vďaka tomu vám vieme ponúknuť aj túto
cenovo výhodnejšiu triedu produktov.

Kontaktujte nás

0
Nákupný košík